Kozačky vybírejte podle typu postavy i příležitosti

Snad každá žena se chce líbit nejen sobě, ale hlavně okolí. Ne každé však byla dopřána štíhlá postava s gazelíma nohama dlouhýma až na zem. Nemusíme však smutnit, stačí se zařídit podle známého pořekadla „šaty dělají člověka“. A to platí i o kozačkách. Ty mohou na vaší postavě podtrhnout přednosti, ale pozor! mohou zanechat i plno škod.

Pro hubeňourky cokoli

Vysoké štíhlé ženy mají výhodu v tom, že si mohou obout jakýkoli typ kozaček a vždy budou vypadat úžasně. Právě ony mohou bez starostí nosit ty nejvyšší typy kozaček, které sahají nad kolena či až do půlky stehen. Tento typ kozaček má tendenci opticky zkracovat délku nohou, proto by jej neměly nosit ženy menšího vzrůstu. Pokud byste přeci jen chtěla mít ve svém botníku kozačky pod kolena Tamaris, vybírejte ty s úzkou špičkou a na vyšším podpatku, ať se to opticky vyrovná.

Nízké kozačky

Platí pravidlo, že čím je postava menší a kulatější, tím by měly být nižší i kozačky. Ženy středně vysoké s postavou připomínající přesýpací hodiny by měly volit kozačky sahající přibližně do poloviny lýtek. Ty neublíží vaší výšce a zdůrazní krásné nohy.

Ženám korpulentnější postavy budou slušet kozačky nízké, kotníkové. Vhodné je volit boty na podpatku, ty vaše nohy opticky prodlouží.

Jakou barvu barvičku

Co se týče barev, tak nikdy nešlápnete vedle s černou a odstíny hnědé. Nejen, že jsou univerzální k většině oblečení, ale hlavně nikdy nevyjdou z módy, takže je můžete nosit i několik sezón. V současné době jsou velmi oblíbené kozačky v odstínech šedé, které příjemně ozvláštní váš outfit. Pokud máte pocit, že se v kombinování vyznáte, můžete sáhnout i po odvážnějších barvách. Například správně zkombinované kožené kozačky Caprice podtrhnou váš celkový vzhled a jistě se za vámi otočí nejeden muž, ale i žena. A nezapomínejte, že dnes už není podmínkou mít boty a kabelku ve stejné barvě, využijte toho a nebojte se experimentovat. Mrkněte také na článek o historii kozaček, který je plný zajímavých informací!

kozačky v trávě

Při nákupu kozaček zvažte, k jaké příležitosti mají sloužit. Pokud je chcete nosit často, například do práce, tak volte spíše méně zdobené boty neutrální barvy. Ne vše, co se nosí letos, bude vhodné obouvat za rok či dva. A všelijaké přezky, barevné výšivky a spony vás mohou velmi brzy omrzet. Dobré je se zaměřit i na výšku podrážky, pokud tedy zrovna netoužíte mrznout v nějakém top sexy modelu. Vyšší podrážka lépe izoluje nohu od chladu, který jde odspodu. Ideálně by podrážka měla mít jeden centimetr. Při hodně velkých mrazech můžete kozačky vystlat i speciálními termo vložkami do bot, nebo pletenými ponožkami od babičky. Podívejte se také na kozačky na webu Xti.cz, kde můžete objevit skvělé modely kozaček za nízké ceny!