Sandále a sandály na hory i na bály

Když se řeknou sandále, možná vás napadne typický český nešvar „ponožky v sandálech“, který mnoho lidí považuje za totální módní faux pas. Sandály však nejsou jen dětskou nebo pánskou obuví, úžasné modely sandálů najdeme i v dámském oddělení.

Celoživotní průvodce na našich cestách

Sandály jsme všichni nosili už jako děti, byla to ideální obuv na letní lítání po venku s kamarády. Díky své konstrukci je to velice vzdušná obuv, v které se nohy jen tak nezapotí a můžete v ní i sportovat. Velice praktické jsou i k vodě, jelikož po namočení velice rychle vysychají.

Sandály pro sportovce

I v dospělosti najdou sandále široké využití. Například vášniví turisti by se v létě neobešli bez pořádných trekových sandálů, které jsou určené i pro chůzi v terénu. Takové sandály jsou většinou velice pevné a jsou opatřeny kvalitní podrážkou, která má za úkol především chránit chodidlo. Podrážky bývají nejčastěji z Vibramu, který tlumí nárazy a je odolný vůči uklouznutí. Přes nárt přechází často textilní pásky podložené neoprenem. Pokud si chcete připlatit za kvalitu, můžete mít pásky celokožené. Do náročnějších terénů se doporučují sandály s uzavřenou špičkou. Módní jsou pak spíše sandálky Mel, které jsou ideální do města.

 Nízké sandály

Sandály pro dámy

Ne každý však holduje lezení po horách a podobným sportům. Pro dámy, které se raději pohybují po městě v elegantních šatech, jsou určené úplně jiné sandály. A to letní páskové sandály Tamaris na vysokém podpatku, klínu, nebo úplně nízké. Zejména v parném létu oceníte jejich lehkost a vzdušnost. Nehrozí žádné nepříjemné pocení ani zápach. A když zmoknete, tak budete velmi brzy zase v suchu.

Hlavně nezapomeňte na dokonalou pedikúru. Odloupaný lak na nehtech a nevzhledná suchá kůže na patách by netvořily nejlepší dojem. Když si dáte záležet, budou vaše nohy vypadat, jako nohy bohyně! A ty správné sandály na vysokém podpatku budou zaručené tím nejlepším společníkem i na plese. Pokud pak hledáte kvalitní kožené sandály, tak určitě zvolte značku Caprice. Kožené sandály Caprice jsou totiž velice pohodlné a vydrží Vám roky!

  Plesové sandály