Ze světa obuvi – na podpatku nebo bez?

Obuv na podpatku

Obuv je bezesporu něco, co zajímá každou ženu. Ať už se jedná o sportovní eleganci nebo sexy vysoké podpatky. Tak či tak sportovní elegance se nezakládá pouze na pohorkách, gumácích, botaskách, jak by se někdo mohl mylně domnívat. Je pravdou, že z větší části jde převážně o obuv pohodlnou, ale ani zde nechybí podpatky, klínky a platformy. To, jakou obuv zvolíme, souvisí nejen s naší osobností, ale také povoláním. Někde je vyžadováno od žen nosit lodičky na menším podpatku, ale za každou cenu být elegantní. Jinde je nutností pracovní či bezpečnostní obuv, která s elegancí vůbec nesouvisí.

Vysoké podpatky jsou sexy

Když vynechám všechny řeči okolo zdravotního dopadu nošení vysokých podpatků tak musím říci, že jde skutečně o sexy záležitost. Která žena by nechtěla být alespoň někdy sexy? Na ples je sice možné si vzít i nízký podpatek nebo dokonce žádný, pokud to zdravotní stav nepovoluje, ale pokud ano, byla by škoda toho nevyužít. Osobně jsem dříve nosila jedině podpatky a přátelé trousili uštěpačné poznámky, že na šteklech chodím snad i do lesa na houby. Pak jsem si zvykla na pohodlnější obuv, a když nazuji podpatky, mám někdy sto chutí je zout a jít domů boso. Ostatně i to už jsem zažila.

Nejdříve zvážím okolnosti

Takže od těch dob velmi zvažuji, jak dlouho budu muset chodit, stát, tancovat a na podpatky jsem rozhodně nezanevřela. Jejich kouzlu jsem propadla a pak se stává, že mám v botníku boty i dva roky, které jsem všeho všudy provětrala jednou. Boty na vysokém šteklu vypadají ve vitríně lákavě a mnohdy už se vidíme, jak jsme krásné, sexy, máme v nich mega dlouhé nohy, a jak ladí s naším outfitem a kabelkou. Pravdou je, že sexy jsou pouze na těch ženách, které se v nich umí ladně pohybovat. Minule jsem viděla paní, která sama o sobě byla hezká, a boty rovněž vypadaly úžasně. Nicméně byla předkloněná dopředu, nohy se jí křivily do stran a kolena měla rozechvělá. S každým krokem prožívala utrpení a vypadala křečovitě. Obdivovala jsem její výdrž, protože já bych šla už boso a rovněž jí nevyvádělo z míry ani to, že se na ni každý díval a uchechtával se. Možná si myslela, že je tak neodolatelná. Jak jste na tom vy s chozením na vysokých podpatcích?

Doplněné outfitu vhodnou kabelkou

Pokud jste se již rozhodla, který typ obuv je pro Vás ten praví, tak nezbývá než tomu přizpůsobit střih a barvu své kabelky. Dámské tašky a kabelky lze v poslední době sehnat za opravdu rozumné peníze. Oblíbené jsou hlavně britské modely, které jako tradičně válcují trh. Přednost se dává hlavně širším střihům a větším kabelkám. Převládá typ do roku a přes rameno. Pokud si chcete vybrat kabelky online, tak vyzkoušejte server Kabelkujeme.cz, který nabízí obrovský výběr kabelek z nespočtu druhů různých velikostí a barev. Navíc jsou na tomto portále přehledné filtry, díky kterým budete mít svojí vysněnou kabelku vybranou do pár sekund.